İç Mimarlık

Anasayfa / Hizmetler / İç Mimarlık

Mimarlık dalının kuşkusuz en zevkli dalı kuşkusuz iç mimarlık dalıdır. Tamamen dizayn ve görselliğe dayılı olan iç mimarlık, görsel sanatların harmanlamasıyla oluşur. Ev, ofis, restoran, kafe, oteller ve bunun gibi akla gelen her mekanın içine yapılan şık ve estetik dokunuşlar hep iç mimarların işidir. 

 İÇ MİMAR ÖZELLİKLERİ 

 Müşterinin isteğine, eldeki malzemeye göre, amaca göre ya da ekonomik şartlara göre projeler tasarlayıp hayata geçiren Kayseri iç mimarlık bünyesindeki mimarlar, üst düzey yaratıcılık, düzenleme, planlama ve teknik bilgiye sahiptir.

 Değişik fikirler, eldeki eşyayı dönüştürme, mekanın küçüklük ve büyüklüğüne göre uygun çözümler üretebilmektedir. İç mimarların bazıları Estetika Dekorasyon firması gibi dekorasyon firmalarıyla anlaşmalı çalışabilirler. Bu sayede mimarların ellerinin altında hazır malzeme bulundurması mümkün olacağından, mimarlar için bu durum bir avantaj sağlar. 

 İç mimarların amacı sadece görüntü üzerine tasarımlardan ibaret değildir. Şöyle ki; Kayseri iç mimarlık özellikle planlama yaparken ekonomik, kullanış özelliği, ortam ferahlığı, ses yalıtımından duvar boyasına kadar her şeyi düşünerek hareket eder. 

 İÇ MİMAR NASIL OLMALI? 

 İyi bir iç mimarın çok iyi bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. 4 yıllık üniversite eğitiminde, bilgisayar tasarımcılığı, mobilya tarihi, temel sanat, fotoğraf, yönetim ve kuramlar gibi dersler almış olması gerekmektedir. Bunun yanında üst düzel görsel yeteneği ve hayal gücünün son derece iyi olması gereken iç mimarlar, yeniliğe açık fikirleri olması gerekir. Ayrıca müşterilere ilk etapta mekana uygulanacak tasarım hakkında bilgi vermek amaçlı çizgi yeteneği bir iç mimar için çok önemlidir. 
Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0549 513 00 09

Copyright © 2012 - 2023 | Estetika
Top